A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Řecko - Diskuze

Původní dotaz

Anaxos, Lesbos - studia Nikos

03.11.2011 16:38:44 | Regoša
Regoša
Zdraví, uvažujeme o zakoupení zájezdu do této destinace a těchto studii, prosím kdo máte zkušenosti s tímto letoviskem a ubytováním prosím o poznatky. Zda je v letovisku půjčovna kol a kolik stálo půjčení auta v letošním roce.Regoša
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Bohča 04.09.2012 15:42:39
Re: Studio Nikos Lesbos  

MOc hezká recenze. Také jsme to takhle vše prošly- a z Petry jsme cupitaly po silnici a trvalo nám cesta až na druhý konec Anaxosu asi 40 min.Za petrou je krásný hřbitov , samý mramor a jeden hezčí jak druhý.Mě tam vadilo jen to studené moře. I za Tondou jsme chodily , my to měli blízko za hotelem PRIME v uličce, ale více jsme nakupovaly u Stavrose.Byl blíže o 20 m. A zkusím dát jednu fotečku. :-\ @};--

• Anonym (2)
  • Anonym (12)
Lenka Moranová 04.09.2012 12:53:45
Studio Nikos Lesbos  

Ubytování standartní blízko moře.Byli jsme koncem června a odjížděli začátkem července (letos).Moře čisté, převážně klidné.Pravda, studenější :-)) , ale poměrně pozvolný písčitý vstup.Pláže čisté, nezaplněné, plážový servis, pokud jste si dali něco k pití zdarma.Na konci dovolené jsme objevili doporučenou tavernu a obchod u Tonyho.Skvělé domácí tzaziky a olivový olej, umí česky.Anaxos je spíš letovisko a nějaké historické památky tam nejsou.Za těmi se můžete vydat do Molyvosu.Tak to je opravdu nádhera.Škoda, že jsme se nemohli zdržet déle.V noci to musí být úžasné.Poobjedvali jsme v taverně nad skálou, kam se dostanete těmi uličkami směrem k hradu.Jsou zastíněné starými keři vistárie.V Molyvosu jsme se také vykoupali.Voda se mi zdála trochu zakalená proti Anaxosu, ale jinak super.Nad teplotou musím zamhouřit opět oko.Dalším městečkem, které jsme navštívili, byla Petra.Je tam na skále krásný chrám Panny Marie a výhled do celého okolí.Pojedli jsme v taverně na pláži.Obrovské porce za nevelký peníz.Pláže písčité a koupání také pěkné.Do Anaxosu je to kousek.Tak rozdíl v ceně autobusu a taxi není velký.Dá se však obejít kolem skály a je to prý příjemná procházka.Tu jsem žel nemohla absolvovat.Autobusy jezdily pravidelně až do Eftalou (některé pozdní spoje ,když jsme přijeli, vypustili, ale informovali nás každého v autobuse lístečky s těmi spoji, co ponechali).Eftalou je tedy na konci cesty.Docela soukromí, strávili jsme tam půl dne u vody.To byl vlastně záměr naší cesty.Představovala jsem si prameny teplé vody do moře.Ale v těch místech nás odradily ostré kameny.Jinak o kus dál jsou oblázkové pláže.Neměla jsem pocit, že by byla voda teplejší, ale nevím, jestli těmi minerály, více nadnášela.Lázně s horkou vodou tedy super, ale do moře se potom vlítnout nedalo kvůli těm balvanům, ale hned vedle je sprcha.
Celkově hodnotím velmi kladně a někteří z našeho zájezdu pořádaném Alexem zde byli opakovaně.Ostrov je nádherný a ještě hromadnou turistikou nepostižený.Možná nejhezčí dovolená, jakou jsme kdy měli.

• Anonym (3)
  • Anonym (4)
Bohča 30.08.2012 08:14:07
Re: Lesbos v červnu  

Vrátila jsem se v pondělí z Lesbosu- z Anaxosu. Měli jsme smůlu přišel sliný vítr, asním velké vlny a otočila se voda 1 den teploučká. A my tomu začali říkat severní ledový ocean. Tak jsme 5 dní strávili u bazenů.Někdo tam chodil až se moře trochu zklidnilo ale voda byla chladná až dva dny před odletem se trochu ohřála.A proto si myslím , že znám v Řecku další hezká místa, ale s teplejší vodou..Jinak bylo vše hezké a milé. :-\ (((clap)))

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
Neregistrovaný uživatel
24.08.2012 14:25:59 85.71.166.***

díky moc, naladila jsi mě a už se těším na příští rok, třeba se tam potkáme
zdraví Lenka

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
magkol
23.08.2012 12:00:19 90.176.45.***

ahoj Lenko, vrátili jsme se z Lesbosu na začátku srpna. Jako každý rok. Super. Bydleli jsem ve studiích Maris v Anaxosu. V Charisu nám dali přímo číslo studia, měli jsme mít 1.patro , výhled na moře . A opravdu to tak bylo. Dole v Marisu má základu Maris Point, na který jsme měli z cestovky kartičky se slevami, takže jsme tam chodili i na večeře a měli jsme dokonce slunečníky na pláži zdarma. Tedy koupili jsme si frape a slunečníky jsme neplatili. Moře bylo fajn a hlavně protože bylo opravdu hodně teplo, byli jsme rádi, že to máme na pokoj tak blízko. Pokud nevyrukuje Charis příští rok s nějakou novinkou, kde jsme ještě nebyli, tak plánujem, že se tam vrátíme. Už jsme se ptali a příští rok budou ty studia mít zase a zase na 14 dní. Škoda, že už nejsou "zlaťáčky" , hned bych jela znovu. Mají teď last na 2.9. , ale nejsou prachy a ani volno v práci. Tak se budeme kochat vzpomínkami. 8-)

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
22.08.2012 09:24:21 85.70.82.***

ahoj, zdraví Lenka, prosím tě, až se vrátíte, napiš všechny zážitky, já jsemn se o cestovce Charis dozvěděla letos ve Stavrosu a právě uvažuji, že s ní poletímm za rok právě na Lesbos a do studií Maris. Nejvíc by mě zajímala teplota vody a jestli nefouká moc silný vítr právě u těchto studií, když jsou na pláži.Zažila jsem už i dost nepříjemný vítr právě v partmánech na pláži. Dík za odpověď a přeji krásnou dovolenou

• Anonym (1)
nagl jara
17.08.2012 20:14:02 90.179.106.***

6.9. 20012 jedem po treti na lesbos anaxos studia nikos ck alex vse super

• Anonym (2)
  • Anonym (6)
Daniella 26.05.2012 19:15:34

Zdeni, my tam byli vloni poslední týden v červnu a první v červenci a voda byla hoooodně studená. Byli jsme v Petře, ale na pláži v Anaxos jsme byli také. Oproti jiným ostrovům mi přišla ta voda i docela zakalená :-(

Ale celkem vzato, kdo má rád památky, tak pěkně tam bylo.

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
magkol
24.05.2012 13:50:25 90.176.45.***

Přelom června a července na Lesbosu je pořád lepší než září. Jistější počasí a hlavně všechno je ještě pořád zelené. Na Lesbosu jsem byla před dvěma roky. Pláž v Anaxosu je fakt skvělá, proto se tam letos vracíme. Jsem zvědavá protože jsme si vybrali studia Maris, která jsou přímo na pláži a mají výhled na moře. Doufám, že to výjde, ale jezdíme pořád se stejnou cestovkou Charis a ještě nás nikdy nevypekli. Mají totiž 15-ti denní pobyty a odlety z Mošnova o víkendu.

• Anonym (1)
Zdeňka
23.05.2012 12:13:29 195.113.166.***

Moc děkuji za odpověď jak od "Helase", tak od "Bohči", pořád ještě zvažujeme destinace v Řecku. Nejteplejší vodu jsme měli na Rhodosu, to bylo koncem srpna a na Korfu - Barbati, a to byl přelom června a července. Moc se mně líbilo právě na těchto ostrovech (i na Krétě) a asi nejvíce jsme si zamilovali Pargu. Chalkidiky jsme ještě nezkusili, je dost možné, že tam je voda teplejší, že je to zálivem. Moc rádi plaveme a ve vodě trávíme hodně času, proto mě zajímá teplota vody. Fakt je ten, zda to neodložit až na konec srpna, začátek září. Hezký den!

• Anonym (1)
  • Anonym (4)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu