A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Řecko - Diskuze

Původní dotaz

Kolik si vyměnit eur (Řecko, Lesbos) s all inclusive?

02.07.2018 09:15:34 | xf.dita
xf.dita
Dobrý den, prosím o info, kolik si vyměnit na týdenní pobyt v Řecku, ostrov Lesbos.
Letíme na 7 dní čistého času, máme all inclusive. Hotel nám zajišťuje zdarma dopravu do Molyvosu. Auto ani skútr neplánujeme půjčovat.
Takže si chceme koupit jeden výlet fakultativní a 1x do Petry bychom jeli busem z Molyvosu sami. Pak počítám 1x oběd a 1x večeře mimo rezort a něco na vodu, zmrzlinu, drobnosti.
Takže chci vyměnit 200 eur pro oba. Myslíte, že to bude OK? Myslela jsem, že vyměním méně a kde půjde (supermarket, restaurace), tam zaplatíme kartou. Četla jsem, že v Molyvosu bankomaty jsou, ale že v tavernách není úplně běžné, aby brali karty. Tak jsem na vážkách.

Děkuji, Dita
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Clare_x 09.07.2018 10:23:57
Re: Kolik si vyměnit eur (Řecko, Lesbos) s all inclusive?  

Dobrý den, doporučuji projít si aktuální ceny na řeckých ostrovech a podle toho si vypočítat, kolik peněz se vám sebou bude hodit. Užitečný přehled cen v Řecku najdete třeba tady: https://www.etravel.cz/recko/ceny Přeji krásnou dovolenou :-)
Klára

Sally 08.07.2018 07:49:25

Mně to připadá, jako byste jela poprvé do ciziny. Je to přece člověk od člověka a navíc podle nároků a požadavků každého.
Lesbos neznám ale ostrovy jsou skoro všechny stejné. Pivo od 2,50 € točené, fakultativní výleta Vám řekne cestovka, oběd obvykle od 6,- € nahoru. To samé večeře. Zmrzlina od 1,- € nahoru kopeček, víno okolo 4,- € půl litra. Různé blbosti od 1,- € nahoru. Autobus a vstupné možná někde vygooglíte.
Co se týče éček, nikdy neřešíme. Když zbydou, dají se použít jinde. Kartou se dá platit ve spoustě provozoven, vzhledem k tomu, že máte all, no tak bych to neřešil. Nevezmou tady, půjdu jinam. Akorát je potřeba si zjistit, kolik Vám dělá manipulační poplatek banky. U Monety v roce 2014 to dělalo při platbě kartou 1 koruna na Euru. Když jsem měl platiti ubytování za všechny 1.500,- € ..............
U UCB vloni poplatek dělal okolo 46 haléřů na Euru. U malých plateb je to nic, u velkých a pravidelných plateb se to někdy může prodražit.

A pro srovnání (možná) my počítáme ve dvou cca 50,- až 70,- € na celý den, A to v tom bylo veškeré jídlo, pití zmrzlina - všechno. Když jsme měli snídaně, tak jsme utratili méně, a u PP taky.
Takže je to na zvážení. A Řecko je levnější než Itálie nebo Chorvatsko

• Anonym (1)
xf.dita 07.07.2018 10:24:30

Diky, ze jste si nasel/nasla cas za kvalitni odpoved! Moc mi to pomohlo :-)
Mozna, kdybyste napsal/a, ze jste tam byl/a a karty akceptuji uz i ve vetsine v taveren, tak by mi to pomohlo vic. Na Tripadvisoru jsou dost ruzne prispevky, tak jsem se dovolila zeptat i na ceskem cestovatelskem portalu.
Hezky den, Neregistrovany uzivateli!

Neregistrovaný uživatel
04.07.2018 13:32:38 62.4.63.***

Cim vic,tim lip! To jsou otazky!? :'(

xf.dita 02.07.2018 10:15:33
Kolik si vyměnit eur (Řecko, Lesbos) s all inclusive?  

Dobrý den, prosím o info, kolik si vyměnit na týdenní pobyt v Řecku, ostrov Lesbos.
Letíme na 7 dní čistého času, máme all inclusive. Hotel nám zajišťuje zdarma dopravu do Molyvosu. Auto ani skútr neplánujeme půjčovat.
Takže si chceme koupit jeden výlet fakultativní a 1x do Petry bychom jeli busem z Molyvosu sami. Pak počítám 1x oběd a 1x večeře mimo rezort a něco na vodu, zmrzlinu, drobnosti.
Takže chci vyměnit 200 eur pro oba. Myslíte, že to bude OK? Myslela jsem, že vyměním méně a kde půjde (supermarket, restaurace), tam zaplatíme kartou. Četla jsem, že v Molyvosu bankomaty jsou, ale že v tavernách není úplně běžné, aby brali karty. Tak jsem na vážkách.

Děkuji, Dita

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu