A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Řecko - Diskuze

Původní dotaz

Lefkada - hotely, výlety a jiné tipy...aneb poraďte, aby byla dovolená co nejhezčí

26.04.2015 16:30:34 | v.m.
v.m.
Dobrý den,
ráda bych se obrátila na všechny, kteří již měli to štěstí a Lefkadu navštívili, ale i na ty, ke kterým se užitečné informace dostaly třeba i "tichou poštou". Při výběru letošní dovolené totiž padla naše volba na krásnou Lefkadu, tedy na ostrov, který je pro nás úplnou novinkou. Ráda bych se tedy obrátila s prosbou o pomoc na Vás reálné cestovatele (a né na paní za přepážkou, která zná ostrov jen z obrázků), zda by jste neměli nějaké tipy na hotely, které se Vám líbily, místa, která Vás zaujala či jiné cenné rady - co vyzkoušet či na co si dávat pozor.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
19.03.2019 16:11 212.96.176.***
Re: Lefkada - hotely, výlety a jiné tipy...aneb poraďte, aby byla dovolená co nejhezčí  

Omlouvám se, jedná se o hotel Delfini

Neregistrovaný uživatel
19.03.2019 13:51 212.96.176.***
Re: Lefkada - hotely, výlety a jiné tipy...aneb poraďte, aby byla dovolená co nejhezčí  

Nezná někdo ,.Hotel ďábel viní v !nidri? Nebo?u ze někdo poradit ho těla bazénem pro vnučku?

Pepan
03.07.2015 19:51 81.200.55.***

Máš pravdu,kecy o Řecku mne taky neberou.na ostrovech se nic neděje,každý maká,co nevydělají,to nemají.Řekové jsou sympatáci a pohodáři,ochotný,a neflákají se.
Letěl bych znova a hned.Vzít si hotovost a není problém.Ten může být s benzínem,který dováží,jinak víno voda,maso ryby zelenina ovoce-to mají místní.
Projel jsem Lefkadu fakt celou,vnitozemí několikrát,Englouvi,Fryni,Tsouklades,Karya,Drymonas,Chortata,Alexandros-moc hezký,některá krajina mi připomíná nezapomenutelnou Korsiku-kopce serpentiny,zelená údolí,jiné vypadá jako někde v Mexiku(kdejsem teda nebyl)
prostě nádhera.příště zkusím Karpathos,moc jsem o něm slyšel..

Evča 1
30.06.2015 21:20 141.170.144.***

Ahoj Pepane, nám prostě Lefkáda učarovala. Na čtyřkolce ji máme projetou tam a zpátky a tam a zpátky :-)Má krásné pláže (Milos je jednička) a naopak když jedeš do hor, ta vůně aah.V AN se nám pak líbí večer, posezení například v baru u Kapitána s pohledem na moře, a vlastně kdekoliv :-) A vůbec tu není mrtvo.Ale vím že je to relativní a někdo nedá dopustit na Vasiliki.
V květnu jsme dali Gran Canarii, ale teď oba s manžou meleme o Lefce <3
A vůbec mě neberou ty keci o Řecku.Já si tu hotovost klidně vezmu. :-(Pokud nějakou našetřím :-D :-D :-D

• Anonym (1)
Pepan
30.06.2015 14:18 81.200.55.***

Ahoj Evčo.Máš pravdu,západní pobřeží je nádhera,a Milos patří právem mezi ty nej..už proto,že si to člověk musí zasloužit,pěšky přez kopec.klid,vlnky,krásné moře.AN jsem poznal jen letmo,ale připadalo mi až moc osamělé.Pravý opak Nidri-ale lepší volba určitě.My v červnu jsme si užili i ostatní pláže,i Porto Katsiki bylo bez davů lidí.
Vždy si říkáme,že s vrátíme,ale narozdíl od tebe jedeme-letíme pokaždé jinam.
Ale kdybych se vrátil-zvolil bych Vassiliki,někde nakraji,od centra.
Je to i tip pro ty,kteří chtějí klidnou dovolenou stranou ruchu,ale relativně blízko nákupním možnostem,posezení v taverně,rybaření,půjčovny vozidel i lodní výlety.V nynější situaci doporučuji hotovost,a kdo si půjčuje vozidlo,tak radši více.Platbu kartou nemusí všude akceptovat,neb se k penězům, na účtu nemusí dostat.Čerpací stanice na západním pobřeží jsou pouze u Ag.Nikitas a pak až dole ve Vassiliki.Na východním pobřeží téměř všude.Natural 95 je (mimo Shell) do 1,6 Eura

Evča 1
26.06.2015 18:46 141.170.144.***

No tak za mě můžu doporučit ubytování v AN - Hotel Odyssey.( jen snídaně-báječné).Je to hotel pro nenáročné, ale příjemný milý rodinný hotýlek.. Jinak se tam stejně chodíme jen vyspat. Za kopcem je nejkrásnějí ( pro nás ;-) )pláž Milos. Západní pobřeží je nádhera a naše srdíčková záležitost. Je nutnost půjčení dopravního prostředku, za nás pokaždé čtyřkolka-nejosvědčenější. Ráda odpovím na případné dotazy. Letos uvažujeme opět počtvrté a to se neradi vracíme na stejná místa. <3 <3 <3

• Anonym (2)
Pepan
21.06.2015 09:58 81.200.55.***

ahoj.byli jsme na lefkadě v první polovině června.jde o to,kde budete bydlet,my bydleli hotelu na skále,4km od hlučnějšího města Nidri.Měli jsme půjčený skůtr,a procestovali jsme celý ostrov,i vnitrozemí.je to na delší článek,ale základ je,že pokud se nechcete opékat na jednom místě,bez dopr.prostředku se neobejdete.půjčovny jou všude,možno využít i služeb delegátky,já měl moto zařízené už d Čech.na nejhezčí pláže záp.pobřeží(Porto katsiki,Kalamitsi Megali Petra,a částečně i Milos)se bez dopravy nedostanete.vhodné je silnější moto(západ a východ dělí po celé délce kopce,až pohoří),nebo výlet lodí-tam jste limitováni dobou pobytu lodí.
Vnitrozemí je hornaté,vesničky v kopcích ,prudké sjezdy,serpentiny.Všechny pláže,i ty poblíž měst jsou hezké,čisté,voda čistá.okolí je všem takové jižní-papírky odpadky,a ve vnitrozemí i stavební suť ap.celý ostrov je ovšem hezký,lidé příjemní,ochotní.
tady mám fotky,příp.dotazy pokusím odpovědět
http://bushman777.rajce.idnes.cz/Lefkada_2015/

v.m. 26.04.2015 16:30
Lefkada - hotely, výlety a jiné tipy...aneb poraďte, aby byla dovolená co nejhezčí  

Dobrý den,
ráda bych se obrátila na všechny, kteří již měli to štěstí a Lefkadu navštívili, ale i na ty, ke kterým se užitečné informace dostaly třeba i "tichou poštou". Při výběru letošní dovolené totiž padla naše volba na krásnou Lefkadu, tedy na ostrov, který je pro nás úplnou novinkou. Ráda bych se tedy obrátila s prosbou o pomoc na Vás reálné cestovatele (a né na paní za přepážkou, která zná ostrov jen z obrázků), zda by jste neměli nějaké tipy na hotely, které se Vám líbily, místa, která Vás zaujala či jiné cenné rady - co vyzkoušet či na co si dávat pozor.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu