A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Řecko - Diskuze

Původní dotaz

Sbírání a vývoz mušlí z řecka

| Katulinka
Ahoj všem.Založila jsem nové téma, tak doufám že sem budete psát svoje zkušenosti, budu moc ráda.Chystáme se letos na ostrov Zakynthos a zajímalo by mě, jak je to sbíráním mušlí?Chtěla bych se nějaké mušle odvést sebou domů, myslim malé mušle, které najdu vyplavené na břehu nebo větší mušle které si koupím, jako suvenýr.Slyšela jsem, že je to zakázané a na letišti jsou přísné kontroly a platí se pokuty, pokud u vás mušle najdou...
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
06.08.2019 15:04 195.167.18.***
Re: Kameny 

Vážení spoluobčané,pokud se to tak dá napsat...Všichni se tady chlubíte,jak umíte krást a nedodržoval zákony země,kde jezdíte na návštěvu. Hostitelé se Vám snaží vyjít vstříc,aby jste se cítili dobře. To se ani trošku nestydíte za svoje pokrytectví???

:-$

Helas 10.05.2011 18:25
Re: Re: Re: mušle 

Ahoj Jirko.Ta úmluva je tak obsáhlá,že to není dobré sem kopírovat celé.Navíc některé části se týkají zvířat,jiné rostlin.V dalším odkazu jsou sankce.Mimo jiné dost"mastné" pro podnikatele až 1,5 milionu.
Opravdu je lepší zadat mezinárodní úmluva CITES a vybrat si.

ČÁST ÚMLUVY
Jak jsem již psala, CITES se nevztahuje pouze na živé exempláře, ale i na preparované či jinak zachované organismy a na jejich části a výrobky z nich. Takže dámy a pánové pozor na peněženky či kozačky z krokodýlí kůže, kožichy ze zvířat chráněných CITES, výrobky ze slonoviny apod.

!!!!!! MUŠLE !!!!!

Také se vám může snadno stát, že si jako památku na potápění o dovolené budete chtít přivést domů nějakou tu mušli či korál. I některé druhy těchto organismů jsou chráněné CITES a jejich dovoz i vývoz podléhá pravidlům. Velmi oblíbené jsou také kaktusy jako suvenýry z oblastí, kde málo prší a kaktusům se tam velmi daří.

Jirka Ř 10.05.2011 07:06
Re: Re: mušle 

Helasi zdravím tě,
a mám prosbu nejen za sebe, ale snad i za další...
můžeš sem do tématu vložit přímo citaci, nebo odkaz který by nás nasměroval přímo ? Vidím že itobě se mušle líbí, máš je v profilu. Líbí se mnoha lidem i mě.
Za tu dobu co jezdíme do Řecka jich doma máme asi 3 krabice... každá jiná (většinou) Opravdu co místo (oblast) to jiné druhy a barvy.

• Sally
  • Anonym (3)
  • Anonym (2)
Helas 09.05.2011 15:33
Re: mušle 

I letos se určitě najdou lidé,kteří si budou chtít dovézt z Řecka mušle.Bylo by dobré,kdyby jste si předem přečetli mezinárodní úmluvu CITES,kde se o tomto hovoří.Do vyhledavače zadejte jen mezinárodní úmluva CITES objeví se několik odkazů,kde si vyberete.

• Anonym (2)
Hanika
19.12.2009 21:35 90.178.0.***
mušle 

Náhodou jsem narazila na diskusní téma mušle z Řecka. Už to možná nebude aktuální, ale celkem obsáhlé stránky o mušlích s mnoha fotkami i zajímavé počteníčko je na http://shells.webz.cz

• Anonym (6)
  • Anonym (5)
Katulinka
03.04.2008 06:44 195.39.54.***
RE: RE: RE: Zakynthos, áách jóó 

Ahoj,
tak zemětřesení jo?Doufám, že bude ale malinký jak povídáš. kdyby bylo větší tak nevim nevim :-) Asi bych se bála :-? No loď jsme neplánovali, protože můj přítel od zkušenosti z Chorvatska řekl, že nikdy už na žádnou loď nejde!Naslibovali nám toho, že jídlo, pití zadarmo a nakonec jsme si pití kupovali sami a jídlo bylo strašný.A ani ho to na tý lodi nebavilo, bylo to moc dlouhý a ani jsme nic neviděli.Ale třeba změní názor ;-) A viděli jste v Laganas nebo někde jinde želvičky?

vlastik
02.04.2008 14:22 84.16.108.***
RE: RE: Zakynthos, áách jóó 

AHoj,
přemýšlím, jetli nám tam vůbec pršelo. Jestli ano, tak to určitě nebylo nic dramatického, protože to bych si pamatoval. Zajímavá zkušenost byla zemětřesení, to jsme tam zažili asi čtyřikrát. Ono to spíš bylo takové chvění a lehké cinkní skleniček s hukotem moře, takže žádný strach.
Určitě tam nešetřete na výletech lodí, byli jsme tam na třech( Laganas želvy, pláž Navagio(?? snad to mám správně napsáno) a modré jeskyně na severním konci ostrova). Všechny se nám líbily a nebylo to zas tak drahé.
Červen už také toužebně očekáváme, odjíždíme na Peloponés - Monemvasia.

Vlastik

Katulinka
28.03.2008 09:42 195.39.54.***
RE: Zakynthos, áách jóó 

Tak to je super Vlastíku, myslim si že si taky přivezeme nějaké mušle a kamínky, i když se budu asi trochu bát že nám na letišti prohledají kufry :-( Už se tam moc těšíme, už aby byl červen.Taky jsem slyšela že tam hodně prší.Je to pravda?Nerada bych prožila dovolenou plnou deště :-(

vlastik
27.03.2008 13:02 84.16.108.***
Zakynthos, áách jóó 

Ahoj,
na Zakynthu jsme byli předloni, bylo to super. Na dovolenou jezdíme autem, a přes můj přísný zákaz (nebudeme přece tahat ty šutry přez půl Evropy) si pravidelně z dovolené odvážíme kila kamení a mušlí, které pak povalujeme všude kde se dá. Za celou dobu co jezdíme se nám nepřihodilo, že bychom otevírali na celnici kufr u auta. (Někdy si říkám že je škoda že nic nepašujeme.)

Na Zakynthu si určitě užijete, na tom pidi ostově jsme najeli kolem 1000km (za tři týdny). Jsou tam kopce jako prase, doporučuji silnější skůtr.

Hezkou dovolenou a pěkné zážitky z "kvetoucího" ostrova.

Vlastik

• Anonym (1)
  • Anonym (3)
Katulinka
27.03.2008 06:49 195.39.54.***
RE: RE: RE: RE: RE: Kameny 

Jéé a ty malý hvězdičky jste si taky dovezli nebo jste je zase pustili?Ty jsou krásný :-P No já si právě řikám, že když tam najdeme mušle, tak by mi bylo líto si žádnou nepřivést :-( Ale doufám že zrovna my nebudeme mít smůlu

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu