A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Řecko - Diskuze

Původní dotaz

SPANÍ POD ŠIRÁKEM

| luckyman
luckyman
Ahoj

dostal jsem se na poslední chvíli k extra levné letence do Athén na sedm dní. Ale moc se mi nechce jet na ostrovy nebo zůstávat na jednom místě, tak uvažuji o tom, že bych se z Athén dopravil busem do Patry a tam si půjčil na pět-šest dnů skůtra a projel si jih Řecka a prostě spal pod širákem, prostě si udělat takové malé dobrodružství, v hotelech se člověk může válet pořád, ale k tomu abych jezdil skůtrem a spal venku, už třeba ne. Chci si sebou vzít nějaký menší batoh na záda, aby se do něj vešlo pár věcí, ale také aby nepřekážel při jízdě, takže spacák dopředu padá. Má otázka na vás - cestovatele, turisty nebo jen plážové povaleče je, jestli nemáte náhodou nějaké zkušenosti se spaním v Řecku pod širákem ( t.j. bez stanu:-) V Řecku jsem ještě nebyl, ale předpokládám, že na začátku září je tam ještě celkem teplo, aby mohl člověk spát venku.
děkuji za případné info a přeji hezký den!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
L.V.
15.01.2011 13:15 212.111.4.***
čau 

taky s křižkem po funuse,ale přece:) letěli jsme loni z vídně do athén a tam půjčili auto. bylo nás 5 a vždycky jsme našli nějaké to místečko pro přespání..já spala s přítelem v menším stanu a ostatní pod širákem.zezačátku jsme opravdu hledali ta nejopuštěnější místečka, ale to je myslím zbytečné..nikdy nám nikdo nic neřekl, jen jednou jeden pán že si máme po sobě uklidit odpadky, což jsme vždy a zodpovědně dělali narozdíl od všech ostatních :-) ..plynový vařič taky v pohodě, jen bych ho opravdu používala velmi opatrně..jo a ještě.. druhou noc jak jsme přejížděli horama peloponés tak byla v noci fakt kosa, byli jsme tam koncem června.jinak u moře se krásně spí na plážových lehátkách.a tam je zase horko že by spal člověk nahatý ;-) jinak byli jsme např.v Korintu, Mykénách, Olympii, na Lefkádě, Meteora, na Evii a nakonec Ahény..super dovolená:)

• Anonym (1)
  • Anonym (2)
Rod Zorbas 27.01.2009 22:54
RE: SPANÍ POD ŠIRÁKEM 

Hey luckyman!
Sice pisu s krizkem po funuse ale pro eventualni dalsi zajemce o toto tema chci rict nasledujici: evidentne jsi se z odpovedi obou holek, co psaly prede mnou, dozvedel kulove. Takze k veci: spat pod sirakem v Recku je pohoda, da se bez problemu temer "kdekoli". Zamerne pouzivam uvozovky pro pripad, ze by chtel nekdo pod dojmem naproste hippie volnosti nocovat treba na namesticku nejake vesnicky plne domorodcu (a turistu). Tady by s nejvetsi pravdepodobnosti nepochodil, coz ale neznamena, ze i v takovem pripade muze mit haluz a pod sirakem i na takovem miste prespat. Jinak NO PROBLEM. Kdekoli bokem (ne na hlavni plazi u preturistovanych hotelu, kam na tebe spravce/turista zavola policajta) se da bez jakychkoliv omezeni prespat. Moje osobni zkusenost: i s policajtem se da domluvit a nedela z toho zadnou vedu. Bacha na ohen-rozhodne nedoporucuju rozdelavat, Rekove jsou na to citlivi. Max. uvarit kafe/caj na lihovem varici ale i to bych si radej odpustil (vitr+sucho=zadelano na pruser) a dal si ho s mistnimi v nejake taverne ci kafenionu anebo namisto horkeho napoje radeji vegetit a usinat v teplem vanku pod hvezdami a usrkavat mistni cervene vino...

• Anonym (4)
  • Anonym (16)
Joanna 31.08.2008 17:55
RE: Řecká pohostinnost 

Nevím jak jinde, ale na Krétě je táboření mimo 17 oficiálních kempů zakázáno. Je proto dobré si před cestou, pokud opravdu pod širák, najít si vždy ten správný tábor a vyhnout se nepříjemnostem. Je to hlavně asi kvůli požárům, které jsou na ostrovech i na pevninské části Řecka časté. Více na www.gnto.gr

• Anonym (2)
  • Anonym (3)
Raka
31.08.2008 17:21 89.102.11.***
Řecká pohostinnost 

Taky jsem si v červnu koupila letenku za pár stovek a jela na Kyklady. Uvažovala jsem, že budu spát na pláži, ale ve vesnicích se dalo sehnat tak hezké a levné ubytování u milých lidí, že jsem se na "širák" vykašlala.

• Anonym (2)
  • Anonym (12)
luckyman 31.08.2008 16:39
SPANÍ POD ŠIRÁKEM 

Ahoj

dostal jsem se na poslední chvíli k extra levné letence do Athén na sedm dní. Ale moc se mi nechce jet na ostrovy nebo zůstávat na jednom místě, tak uvažuji o tom, že bych se z Athén dopravil busem do Patry a tam si půjčil na pět-šest dnů skůtra a projel si jih Řecka a prostě spal pod širákem, prostě si udělat takové malé dobrodružství, v hotelech se člověk může válet pořád, ale k tomu abych jezdil skůtrem a spal venku, už třeba ne. Chci si sebou vzít nějaký menší batoh na záda, aby se do něj vešlo pár věcí, ale také aby nepřekážel při jízdě, takže spacák dopředu padá. Má otázka na vás - cestovatele, turisty nebo jen plážové povaleče je, jestli nemáte náhodou nějaké zkušenosti se spaním v Řecku pod širákem ( t.j. bez stanu:-) V Řecku jsem ještě nebyl, ale předpokládám, že na začátku září je tam ještě celkem teplo, aby mohl člověk spát venku.
děkuji za případné info a přeji hezký den!

• Anonym (11)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu